چارتیست ترکیه تظاهرات کره شمالی بین الملل

چارتیست: ترکیه تظاهرات کره شمالی بین الملل تصاویر دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور

گت بلاگز اجتماعی با هنجار شکنان دینی در ماه رمضان برخورد می شود

نیروی انتظامی همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان در اطلاعیه‌ای، ضمن تشریح شرح و شرایط فعالیت بعضی رستوران‌ها در این ماه، از آحاد مردم خواسته که هنجارهای دین

با هنجار شکنان دینی در ماه رمضان برخورد می شود

به گزارشگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با صدور پیامی حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت.
در متن این خبر آمده است:

عبارات مهم : اسلامی

بار دیگر ماه مبارک رمضان، ماه مهمانی خدا فرا می رسد و مردم خداجو و مومن آماده می شوند تا ادب حضور در ضیافت پروردگار را سرمایه خوشبختی دنیا و آخرت خود سازند.
ماه مبارک رمضان؛ ماه معنویت، صفای نفس، مناجات و وقت مغتنم جهت خودیابی، خود شناسی، خودسازی و هنگامه نمایان شدن حقیقت آیه شریفه «شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِیَ أُنزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدًی لِّلنَّاسِ وَبَیِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَی وَ الْفُرْقَانِ» است و به تحقیق پاسداشت فضای معنوی و حفظ حرمت این ماه گرانقدر، مستلزم همکاری و اهتمام بیش از پیش همه شهروندان می باشد، بر این اساس نیروی انتظامی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در جهت تکریم و تعظیم شعائر اسلامی، عموم هموطنان عزیز را به رعایت نکات زیر دعوت می نماید:
انتظار می رود جهت تقویت مراتب خویشتنداری، تحکیم پیوندهای ایمانی و گسترش ارزش های اخلاقی، هنجارهای دینی و به خاص عفاف و حجاب در محیط های عمومی با دقت بیشتری از سوی همگان رعایت شود. بدیهی هست، با معدود افرادی که احتمالاً به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند، برخورد قانونی مورد نیاز صورت خواهد گرفت.
براساس احکام نورانی اسلام، مسافران و بیماران از روزه داری معاف می باشند، لیکن مورد نیاز است تمام کسانی که دارای عذر شرعی هستند، از خوردن، آشامیدن و استعمال دخانیات در ملاء عام خودداری کنند.
متصدیان هتل ها، مهمان پذیرها، رستوران های بین راهی، پایانه ها، فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن با اخذ مجوز از مراجع ذیربط و ضمن رعایت شئون اسلامی و پوشش فضای خود، می توانند به مسافران ارائه خدمات کنند. سایر رستوران ها و مراکز پذیرایی از اذان صبح تا هنگام افطار حق پذیرایی از مشتریان را ندارند.
نیروی انتظامی نسبت به ارتقاء امنیت معابر، بوستان ها و تسهیل در رفت و آمد وسایل نقلیه، به خاص در وقت افطار و شب های قدر توجه کرده و کارها مورد نیاز را در این زمینه به عمل خواهد آورد.
در بخش نهایی این خبر آمده است:
شایسته است با عنایت به فضای معنوی وآکنده از خیر و برکت ماه مبارک رمضان، همه مومنان و باورمندان به رحمت واسعه الهی در این ماه عزیز در جهت خیرخواهی، تشویق به عمل صالح و از جمله نیکوترین آنها «عمل به فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر» بیش از پیش گام بردارند، آیا که امر کردن به معروف و بازداشتن از منکر، چنان که خداوند متعال وعده فرموده هست، ضامن بقای جامعه و موجب سعادتمندی و رستگاری مومنان خواهد بود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اسلامی | رستوران | نیروی انتظامی | نیروی انتظامی | نیروی انتظامی | ماه رمضان | هنجارشکن | عفاف

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog