چارتیست ترکیه تظاهرات کره شمالی بین الملل

چارتیست: ترکیه تظاهرات کره شمالی بین الملل تصاویر دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور

گت بلاگز علمی پزشکی کاشت مو در مراکز غیر تخصصی ممنوع

یک متخصص پوست و مو راجع به انجام کاشت مو به وسیله افراد غیر متخصص هشدار داد و گفت: به علت محدود بودن بانک مو، غیر قابل بازگشت بودن آن و دوام در تمام عمر کاش

کاشت مو در مراکز غیر تخصصی ممنوع

داریوش دائر متخصص پوست و مو در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به اینکه کاشت مو به وسیله افراد غیر دکتر یا پزشکان غیر متخصص در جامعه زیاد شده است هست، اظهار داشت: مداخله افراد غیر دکتر یا پزشکان غیر متخصص یا افراد دارای تخصص غیر مرتبط در حوزه کاشت مو عوارض غیر قابل بازگشتی جهت افراد به همراه دارد.
وی با اشاره به اینکه پیوند مو علمی جوان و پویا است که قدمتی در حدود نیم قرن دارد، افزود: آگاهی از ریزه کاری ها و ظرایف این کار فقط با مطالعه مستمر کتب مرجع بسیار تخصصی و مقالات مرتبط، ارتباط نیرومند و دائمی با اشخاص خبره و صاحب نظر و مراکز علمی معتبر کشوری و جهانی میسر است.

عبارات مهم : تخصصی

به گفته وی، حوزه پوست و مو از جمله حوزه هایی است که در آن یک دکتر متخصص پوست و مو در دوران آموزش تخصصی خود ملزم به یادگیری و آشنایی کامل آناتومی، فیزیولوژی، بیماری های گوناگون و درمان های مربوطه است.
این متخصص پوست و مو تاکید کرد: دیدن یا انجام دادن چندین کار عملی و تجربی در مورد fit یا fut هرگز نمیتواند جایگزین علمی شود که طی سال ها و با تحمل مشقات بسیار و در اثر مطالعه و تحقیق مستمر در این حوزه جهت افراد متخصص به دست آمده است.
وی اضافه کرد: به علت محدود بودن بانک مو، غیر قابل بازگشت بودن آن و دوام در تمام عمر افراد باید در گزینش دکتر خود دقت کافی را داشته باشند، لیکن فقط یک متخصص پوست و مو از عهده انجام این مهم بر می آید.
دائر در ادامه توضیحاتش گفت: ممکن است فردی در اثر ممارست و انجام کار زیاد خبرگی فراوانی در تشخیص جهت قرار گرفتن صحیح فولیکول مو و خارج کردن سالم و بدون آسیب آن کسب کرده باشد. این خبرگی جای تحسین و تقدیر فراوان دارد، ولی کار دقیقی مانند تخمین و بر آورد میزان انعطاف پوست سر، میزان فولیکول ها در منطقه پیوند و بررسی نحوه رویش یا اصطلاحا خواب مو ها و طراحی دقیق موهای کاشت شده است در جلو، وسط و ناحیه تارک سر، آشنایی پوست سر و بیماری های گوناگونی فقط به وسیله یک دکتر متخصص پوست و مو امکان پذیر است.
وی یادآور شد: افراد ممکن است به بیماری هایی دچار شوند که باعث ریزش مو شده است یا پوست سر را دچار آسیب هایی می کنند که کاشت مو به هـیچ وجه نمی تواند راه حل مناسبی باشد و چنین اقدامی خسارت های غیر قابل جبران به همراه دارد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تخصصی | همراه | بیماری | مطالعه | متخصص پوست | کاشت مو | کچلی | رویش مو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog