چارتیست ترکیه تظاهرات کره شمالی بین الملل

چارتیست: ترکیه تظاهرات کره شمالی بین الملل تصاویر دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور

گت بلاگز فرهنگی هنری گزیده بیانات رهبر انقلاب اطراف كتاب و كتاب‌خوانی , «من و كتاب»

«من و كتاب» در شش فصل با عنوان‌های اهمیت كتاب و كتاب‌خوانی، من و كتاب، نقد وضع موجود، چه باید كرد، دست نوشته‌ها و دست‌خط به بیان دیدگاه‌های حضرت آیت‌الله سی

گزیده بیانات رهبر انقلاب اطراف كتاب و كتاب‌خوانی , «من و كتاب»

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ «من و كتاب» در شش فصل با عنوان های اهمیت كتاب و كتاب خوانی، من و كتاب، نقد وضع موجود، چه باید كرد، دست نوشته ها و دست خط به بیان نظر های حضرت آیت الله سید علی خامنه ای اطراف مبحث كتاب پرداخته هست.

عبارات مهم : انقلاب
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، «من و كتاب» گزیده ای از بیانات رهبر انقلاب اطراف كتاب و كتاب خوانی، هست. این اثر در شش فصل با عناوین گوناگون، به بیان نظر های مقام معظم رهبری اطراف مبحث كتاب پرداخته هست. این كتاب به وسیله انتشارت سوره مهر تهیه و انتشار یافته هست.

این كتاب مجموعه گفتارها و نظرات مقام معظم رهبری دربارۀ كتاب و كتاب خوانی است كه در دیدارهای متفاوت نویسندگان و مسئولان فرهنگی و نیز بازدیدهای ایشان از نمایشگاه های كتاب بیان شده است هست. این بیانات در شش فصل با عنوان های: اهمیت كتاب و كتاب خوانی، من و كتاب، نقد وضع موجود و چه باید كرد تنظیم شده است و فصل پنجم و ششم به یادداشت ها و دست خط های ایشان در كتاب های متفاوت (عمدتاً با عنوان دفاع مقدس) تخصیص داده شده است یافته هست. نگاه مقام معظم رهبری در این كتاب زیاد به تبیین جایگاه كتاب و نیز نقد میزان اهمیت كم كتاب در میان جامعه و در آخر ارائه راه حل جهت مرتفع شدن این مشكل هست. همچنین در دو فصل آخر كتاب هایی از قبیل «جنگ پابرهنه»، «پابه پای باران»، «زنده باد كمیل»، «جشن حنابندان»، «فرمانده من» و… مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفته هست. این كتاب از جهت آشنایی زیاد با نظرات و نظر های عالی ترین مسئول كشور راجع به كتاب و نیز آگاهی از میزان توجه ایشان به این مقوله می تواند بافایده باشد.

در پشت جلد كتاب به نقل از مقام معظم رهبری آمده است:

«اگر تعداد كتاب زیاد شد، اگر عنوان كتاب زیاد شد، اگر كتاب در همه مباحث مورد نیاز بود، اگر مردم توانستند پرسش ها و استفهام هایشان را در كتاب بیابند و به كتاب مراجعه كنند، یك عالم دیگر و ماجرای دیگری خواهد شد! هركجا كه با كتاب سر و كاری هست، می بینید كه از لحاظ كیفیت معنوی و وضع فكری، نسبت به آنجایی كه این اوضاع وجود ندارد، تفاوت محسوسی هست.»

در صفحه 63 این كتاب سخنانی از رهبر انقلاب را با عنوان «نقاط اوج را سوژه كنید» آورده است:

«موضوعات گوناگون انقلاب كه حایز كمال اهمیت هست، باید عنوان كارهای هنری ما قرار بگیرد. گاهی آدم می بیند كه قصه نویس یا نمایشنامه نویس یا فیلم ساز امروز، به جای اینكه به نكات مهم انقلاب توجه كند و آن ها را به سلك هنر بكشد، سراغ پرسشها درجۀ دو و گاهی پرسشها مضر می رود كه اصلاً نبایستی آن ها مطرح بشود . زخم ها و دردهای انقلاب را دیدن، آ ن ها را درشت كردن و برجسته كردن، رنگ و جلای داستانی به آن ها زدن و آن ها را پخش كردن، هیچ خدمتی به انقلاب نیست.

انقلاب در كنار نقاط درد و كمبود و محرومیتی كه دارد، نقاط قوت و درخشندگی بیشتری هم دارد . شما نمی توانید هیچ انقلابی را سراغ كنید كه در آن، زحمت و درد و زحمت نباشد. حالت انتقال، این ها را دارد . مایۀ هنری كه امروز وجود دارد، چه شعر، چه فیلم، چه نمایشنامه، منهای اجرا، باید ظریف ترین، انسانی ترین، پرُشكوه ترین و عالی ترین نقاط ممكن را در این انقلاب پیدا كند و آن ها را به سلك نظم بكشد؛ این كاملاً هم ممكن است.»

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انقلاب | انقلابی | مقام معظم رهبری | معرفی کتاب | من و کتاب | کتابخوانی | بیانات رهبری |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog